ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9625130
*
nr 962 5130
Spegel
höjd: 80 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 18:21:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 12:52:49
1
250 kr
16/5 16:28:33
2
600 kr
16/5 22:56:18
3
400 kr
16/5 22:56:18
2
450 kr (Budbetjänt)
16/5 23:03:46
3
500 kr
16/5 23:03:46
2
600 kr (Budbetjänt)
17/5 11:48:57
3
800 kr
17/5 11:56:25
2
800 kr
17/5 11:56:25
3
800 kr (Budbetjänt)
17/5 11:56:50
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 962 5130
Spegel
höjd: 80 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 12:52:49 | 1 | 250 kr |
16/5 16:28:33 | 2 | 600 kr |
16/5 22:56:18 | 3 | 400 kr |
16/5 22:56:18 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
16/5 23:03:46 | 3 | 500 kr |
16/5 23:03:46 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
17/5 11:48:57 | 3 | 800 kr |
17/5 11:56:25 | 2 | 800 kr |
17/5 11:56:25 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
17/5 11:56:50 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14